Fotowoltaika

Zastanawiasz się jak obniżyć rachunki za prąd? Docelowo marzy Ci się, aby uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej a do tego jeszcze myślisz o tym, co zrobić by Twój dom był ekologiczny? Optymalnym rozwiązaniem jest inwestycja w instalacje fotowoltaiczne. Czy zakup fotowoltaiki się opłaca? Na co zwrócić uwagę wybierając rodzaj instalacji?

Branża OZE (Odnawialne Źródła Energii) to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów energetycznych na świecie. Jednym z jej elementów jest fotowoltaika, czyli wykorzystywanie promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej. Tego typu instalacje można dostosowywać do zapotrzebowania, dzięki czemu są świetnym źródłem energii w domu, bo poprzez ich zastosowanie można zyskać nie tylko tańszy (darmowy!) prąd, ale także mieć pewność, że pochodzi z odnawialnego źródła i jest przyjazny dla środowiska.

Możemy pomóc Ci uniezależnić się od rosnących cen energii i dbać o środowisko naturalne, realizując projekt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu. Nasi eksperci doradzą w doborze optymalnego rozwiązania, dostosowując je do Twoich potrzeb i możliwości. Szczególnie że, jak wynika z danych rynkowych (raporty Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej) w ciągu 10 lat w Europie koszt modułów fotowoltaicznych zmniejszył się o ok. 90 procent. Jeśli do tego dodamy programy finansowania fotowoltaiki, które coraz częściej dostępne są w Polsce, bez wątpienia zasadnym jest rozważenia inwestycji w fotowoltaikę i zakup paneli fotowoltaicznych.

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.